Такмичење Ученичка компанија

Извештај са регионалног  такмичења „Ученичка компанија“

у организацији Достигнућа младих у Србији, регион Београд, одржаног 11. 04. 2022. и 12. 04. 2022. године.

Регионално такмичење из предузетништва у организацији Достигнућа младих у Србији „Ученичка компанија“, се одржало преко платформе ЗУМ у периоду од 11. 04. до 12. 04. 2022. године за подручје града Београда. На такмичењу је учествовало шест тимова (Трговачка школа из Београда, Пета економска школа из Београда, Гимназија из Младеновца – две екипе, Правно-пословна школа Београд, Шеста београдска гимназија, Машинска школа „Радоје Дакић“ из Београда).

Наши ученице у саставу: Анђела Рељин – директор компаније, Нађа Милисав – директор маркетинга, Теодора Манић – директор људских ресурса и продаје и Ања Поповић – директор финансија из одељења III-7, показале су велики тимски рад, залагање, борбеност као и знање и вештине из области предузетништва. У току ове школске године, оне су вредно радиле, дошле на идеју да оснују компанију за производњу и продају јогурта са више врста семенки који је првенствено намењен људима који претендују здраву исхрану, а који имају веома брзи темпо живота и мањак времена да се посвете оваквом начину исхране. Развијале су компанију, училе се предузетничком начину размишљања, усвајале нова знања , вештине и начине решавања проблема на које су наилазиле. Ученице су саставиле презентацију, кратак видео филм, направиле  пано,  амбалажу и производ,  и на крају – храбро браниле своју компанију „Biojoogo“ пред комисијом. Све честитке на изузетном залагању и истрајности. Конкуренција је била веома јака и нису успеле да се пласирају међу прве три екипе, али су свакако достојно представљале нашу школу. Прво место је заузела Гимназија из Младеновца и компанија „ Moveably“ и пласирала се на национално финале.

Све честитке свим учесницима и победницима!

Јелена Руњић, наставник економске групе предмета

Објављено 19 априла, 2022