Taкмичење рецитатора Београда

Градско такмичење рецитатора Београда „Песниче народа мог“ одржано је 27. априла 2023. године  од 11.00 часова у Културном центру „Чукарица“. Такмичење је спроведено у организацији Пријатељи деце Београда и Савеза КУД Београда.

Такмичење је, и на овом нивоу, организовано за млађи, средњи и старији узраст. Учествовали су ученици основних и средњих школа са територије шеснаест општина Београда. Жири су чинили наши познати глумци.

Учествовало је укупно осамдесет девет ученика, од тога двадесет седам средњошколаца. Међу њима је била и наша ученица Теодора Томић, одељење 3/6. Учествовала је са песмом Добрице Ерића „Пркосна песма“. Ученици честитамо на учешћу и предивном извођену песме. Подршка у публици ни овога пута није изостала.

Наставник српског језика и књижевности

Јелена Живојиновић

Објављено 12 маја, 2023