Светски Дан права потрошача

Обележавање Светског дана права потрошача 15. марта, ове године је због актуелне пандемијске ситуације одложено и организовано 13. маја путем Zoom платформе како би се испоштовале превентивне епидемиолошке мере. Квиз је организован у сарадњи Ненада Бумбућа из Удружења за заштиту потрошача, Дарка Цвијана из УПОКа и Мелите Јовановић Тончев из Трговачке школе.

Кикиндску гимназију Душан Васиљев су представљали следећи ученици: Алекса, Ирина и Бошко, док су Трговачку школу педстављале: Мина, Александра и Јована, ученице четвртог разреда. Учесници квиза су показали завидно знање из области заштите потрошача и енергетске ефикасности. Ученици оба тима су заслужено освојили прво место и били похваљени од организатора квиза на залагању и показаном познавању права потрошача.

Објављено 16 маја, 2021