Школска слава Свети Сава

Школска слава Свети Сава обележена је, као и сваке године, веома свечано. Добродошлицу гостима пожелела је директор школе,Мира Лекић, а након уводног дела, освештан је славски колач, чиме је слава добила узвишен тон. Кроз кратку, али поучну беседу, свештеник је подсетио госте на врлине светог Саве, које би требало да следимо.

Богато осмишљен културно уметнички програм заслуга је професорки наше школе: Мркић Јелене, Срђане Станишић, Јелене Живојиновић, ученика наше школе, ученица Музичке академије и Балетске школе Лујо Давичо. Традиционално певање, фолклорне игре, представе учинили су да овај дан буде посебан и у духу наше традиције.

По завршетку програма, професори, ученици и бројни гости били су послужени богатом трпезом, баш како и доликује славском дану.

Објављено 30 јануара, 2020