Такмичење „Ученичка компанија“

Регионално такмичење „Ученичка компанија“ за подручје града Београда

у организацији Достигнућа младих у Србији

Такмичење „Ученичка компанија“ је одржано у среду, 21.04.2021. године у организацији Достигнућа младих у Србији.

На такмичењу су учествовали ученици из оделења III/6:

Ирина Радојичић

Матић Милица

Петровић Александар

Радосављевић Никола

Јована Растовац

Ученици су чланови секције „Ученичка компанија“ која се спроводи као додатна настава у предмету Предузетништво.

Већ неколико месеци  ученици спремају материјал и наступ за такмичење. Производ који су нашли као одговор на ово такмичење је производња дронова за сузбијање ларви комараца и штетних инсеката у пољопривреди. Назив компаније је „PESTSKILLER“. Ученици су направили бизнис план у виду презентације, саставили компанијски извештај и снимили видео филм у којем су представили себе и своју компанију: назив и чланове компаније, мисију и визију, финансијски план (биланс стања и биланс успеха), формирали су цену коштања производа и продајну цену, изворе средстава (донацију и краткорочни кредит од годину дана), начине пласирања производа, истраживање тржишта, саставне делове дронова (планирали су мањи и већи дрон), тржишта којима су намењени ови дронови и др.

Крајем децембра прошле године, ученице Ирина Радојичић и Милица Матић су учествовале на такмичењу Пословни изазов, исто у организацији Достигнућа младих у Србији.

Веза ка „You tube“ видео снимку – ПОГЛЕДАЈ

Наставник економске групе предмета Јелена Руњић