Такмичење Пословни изазов

Регионално такмичење “Пословни изазов“ за подручје града Београда се одржало 09.11. 2022. године у организацији Достигнућа младих у Србији.

Нашу школу су представљале три ученице: Анђела Стојковић и Емилија Стаменковић из одељења I/6 и Анђела Недељковић из одељења I/7.

Задатак на такмичењу је био да ученици својим иновативним производом на неки начин реше проблеме буке који је веома присутан у великим градовима, нарочито у Београду.

На такмичењу је учествовало 29 школа и 105 ученика.

Екипе су имале веома иновативне идеје и показале су тимски рад.

Наша ученица, Анђела Недељковић из одељења I/7 је са својим тимом успела да се пласира на Национално финале овог такмичења, освојивши друго место на такмичењу. Ова екипа је проблем звучног загађења решила прављењем пригушивача за моторна возила.

Честитамо им на успеху! Такође, честитамо ученицама наше школе које су је достојно представљале на целодневном и нимало лаком такмичењу!

ja-serbia.org/srednjoskolci-smislili-kako-da-rese-problem-buke

Наставница ментор – Јелена Руњић.                                             Трговачка школа Београд

13. 11. 2022. год.

Објављено 14 новембра, 2022