Презентацијa о високом војном образовању

Извештај са презентације о високом војном образовању одржане 30.01.2024. године

У уторак, 30.01.2024. године у свечаној сали школе одржана је презентација о високом војном образовању. Презентацију о дугој традицији школовања за официрски позив у Србији, студијским програмима и условима високог војног образовања, присутне ученике информисале су представнице Тима за каријерно вођење и саветовање – Јулијана Новичић и Марица Кнежевић.

Поред основних информација о студијским програмима, ученицима је објашњено који су услови потребни да се испуне по уписном конкурсу, као и које су етапе при селекцији кандидата.

Ученици су добили информације и о ваннаставним активностима, са освртом на многобројне спортске активности и врхунске услове који постоје у оквиру Војне академије.

Са ученицима се дискутовало на тему најчешће постављених питања и дата су додатна објашњења. Ученици су упућени да користе сајт Војне академије и да имају могућност посете Војној академији у термину 10-13ч сваке суботе, до 30.марта 2024. године.

Ученици су обавештени и о условима интегрисаних академских студија медицине.

По завршетку презентације и дискусије, ученици су имали прилике да попуне евалуационе листиће о предавању/предавачима.

Извештај саставиле,

Јулијана Новичић