Пословни изазов

Извештај са  финала   националног  такмичења „ Пословни изазов“ организације  Достигнућа младих  у Србији  одржаног  6. 02. – 7. 02. 2024.год

На  националном   такмичењу  „ Пословни изазов“   организације Достигнућа   младих     у   Србији  одржаног у Београду, 06. 02. – 07. 02. 2024. год.  учествовале   су  две  ученице из   I-4  разреда  Трговачке   школе:  Теа   Милошевић  и  Милица   Живаљевић. Ученице  су   биле  распоређене у  два  различита   тима. Било  је  20  тимова  и  у  сваком  тиму  по  5 учесника, а учествовало је 76 средњих школа из Републике Србије. Наша школа је на овом такмичењу имала два представника: Милицу Живаљевић и Теу Милошевић.

Тим  у  којем  је  била  ученица Теа  Милошевић  освојио   је  четврто  место  и  даљи  пролаз   на  такмичење  Западног  Балкана  «Пословни  изазов»  . Тема  радног  задатака    је била: „ Како Београдски   маратон  учинити  еколошки  прихватљивим“. Тим   у  којем   је   била  Теа  Милошевић,  понудио   је  производ:   иновативна  флашица   од   биоразградивог  материјала (био пластика). Овај тим је својим вредним радом, одличном идејом, тимским духом, начином јавног презентовања своје идеје и вештим одговарањем на постављена питања чланова комисије успео да избори карту за такмичење «Пословни изазов» Западног Балкана које ће се одржати у Поречу у Хрватској од 20. 04.  – 22. 04. 2024.

Велике честитке из свег срца упућујемо ученицама Милици Живаљевић  и Теи Милошевић из одељења I/4, а посебно Теи Милошевић, којој уједно желимо пуно среће и успеха  у походу да освоји и Западни Балкан.  Браво Теа!

Наставници економске групе предмета:

Бранислав Савић

Јелена Руњић – ментор