Tакмичење рецитатора

Општинско такмичење рецитатора општине Стари град одржано је 22. марта 2023. године  у 12.00 часова у Кући Ђуре Јакшића. Такмичење је спроведено у организацији Пријатељи деце општине Стари град.

Такмичење је организовано за млађи, средњи и старији узраст. Учествовали су ученици основних и средњих школа са територије општине Стари град. Жири су чиниле глумице Александра Ђурић и Тијана Милошевић, а у жирију је била и Ружица Ћалић – професор књижевности и драмски педагог.

Ученица Трговачке школе одељења 3/6, Теодора Томић, учествовала је са песмом Добрице Ерића „Пркосна песма“. Ученица је освојила друго место и пласирала се на градско такмичење. Утисци са такмичења су веома позитивни. Ученицу су подржали другари из одељења, неки од њих били су и у публици. Након такмичења од жирија је добила похвале, као и сугестије корисне за наставак такмичења.

Наставник српског језика и књижевности

Јелена Живојиновић

Објављено 23 марта, 2023