Tакмичење Пословни изазов

Национално такмичење „Пословни изазов“ за 2022/23. школску годину се организовало у Београду, 01. и 02.02.2023. године и учествовало је 85 средњошколаца из 42 града и 67 средњих школа. Такмичење је трајало два дана, а задатак такмичења је био да ученици осмисле производ или услугу која ће помоћи наставницима и ученицима да на лакши и функционалнији начин приступају учењу.

Нашу школу је представљала ученица Анђела Стојковић из одељења I/6.

Анђела није успела да се пласира међу прве четири екипе, али је веома била задовољна такмичењем, првенствено што је имала могућност да прошири своје знање из области економије и предузетништва.

Победничка екипа је осмислила платформу која ради по принципу ChatGPT и која је намењено наставницима како би лакше и брже припремали час по наставном плану.

Наставница ментор – Јелена Руњић

Објављено 14 фебруара, 2023