Литерарно вече

У сарадњи са Александром Шаренац, компаративистом, библиотекаром и песникињом

24.2.2021. године (18:30–20 часова) одржано је литерарно вече у свечаној сали Трговачке школе. Учесници су били заинтересовани ученици другог и четвртог разреда, родитељи ученика, професори српског језика, педагог и директор Школе.

Александра Шаренац је одржала предавање о значају књиге и читања, и о значају библиотеке као храма знања. После тога ученици су износили своја запажања везана за ову тему.

Александра Шаренац је прочитала и неколико својих песама, а ученици су износили своје утиске о њима. То је био повод да се дискутује и о томе шта је потребно да би неко добро писао.

Дискутовало се о томе како научити младе да добро пишу и да јасно изразе своју мисао. Изражени су и различити ставови о томе како треба приступити припреми за писани задатак. У овој расправи су активно учествовали и професори и ученици, дискутовали и давали аргументе у зависности од тога какав су став заступали.

Бранка Јочић, проф. српског језика и књижевности

Објављено 28 фебруара, 2021