IX Сајам КВИС

Представници Тима за каријерно вођење и саветовање Наше школе, Марица Кнежевић и Јулијана Новичић са ученицима

Елвиром Догани 3-9, Ирином Марић 4-6, Мином Дракул 4-6, Валентином Величковић 3-1 и Анђелом Срећковић 3-1, учествовали су 05.12.2023.год. на „ IX Сајму каријерног вођења и саветовања“ у својству излагача. Сајам је организовала Београдска отворена школа у сарадњи са Националном асоцијацијом канцеларија за младе и уз подршку Министарства омладине и туризма.

Представљено је 16 тимова из Србије који су посетиоце Сајма упознали са својим активностима које спроводе са циљем пружања подршке младима за стицање вештина, знања у остваривању каријерног напретка и остваривања професионалних циљева. Наш Тим за каријерно вођење и саветовање са ученицима добио је Захвалницу за „Пружање подршке младима из осетљивих друштвених група“ као један од механизама каријерног вођења и саветовања. Поред такмичарског дела, Сајам је пружио прилику за размену мишљења и искустава кроз примере добре праксе и панел дискусију „Каријера у фокусу: Каријерне опције у складу са потребама младих, предузетништво младих и млади у NEET ситуацији“.

Објављено 7 децембра, 2023