Финансијска едукација општина Стари град

Финансијска едукација за младе:платне услуге, кеш кредити, одговорни однос према властитим финансијама

одржана је дана 20.11.2023. у 11 ч  Великој сали Градске општине Стари град, Македонска 42. Едукацији су присуствовали ученици четвртог разреда свих одељења  (4/1-7 њих укупно 70) и два наставника  економске групе предмета Јасминка Јовандић и Гордана Чубрило.

У сарадњи са Народном банком Србије општина Стари град је организовала финансијску едукацију намењену младим људима у циљу стицања теоријског знања о основним елементима финансија, платних услуга и кеш кредита.

Ученици су се упознали са начином функционисања платног система, начинима и мерама штедње. Увидели су колико мале промене у свакодневним навикама утичу на побољшање финансија на дужи рок.

Стекли су многа корисна и практична знања која ће моћи искористити у свакодневном животу и будућем позиву.

Наставник: Јасминка Јовандић и Гордана Чубрило.

Објављено 21 новембра, 2023