Такмичење Европски квиз новца

Трећи дан Европске недеље новца у Трговачкој школи обележио је Европски квиз новца

као и посета представника Удружења банака Србије.

Учествовали су ученици одељења 1-3: Јована Дељанин, Урош Гавриловић, Дејана Спасић;

и ученици одељења 1-5: Николина Драговић, Никола Кузмановић, Анела Зиза, Сандра Арсић, Тијана Вукобратовић; и наставнице ментори Јелена Пилиповић и Љиљана Столески (наставнице економске групе предмета).

На почетку самог квиза, ученицима се обратио представник Удружења банака Србије, генерални секретар Владимир Васић, и пожелео успех и срећу на такмичењу.

Ученици су одговарали на питања из области економије и опште финанасијске писмености. На квизу је било 29 питања, а истовремено су се вредновали и знање и брзина одговарања.

Поносимо се својим учешћем у овом квизу, показали смо тимски дух, ентузијазам и посвећеност повереном задатку.

Ученици су били веома задовољни резултатима, као и самим учешћем, и истакли да овај вид рада веома подстиче њихову мотивацију и жељу за знањем.

Објављено 14 априла, 2022