Европска недеља новца у Трговачкој

За крај Европске недеље новца у Трговачкој школи

наше ученице су припремиле две веома интересантне презентације.

Ментори: наставнице економске групе предмета: Јелена Пилиповић и Љиљана Столески.

Ученица одељења III-7 Милица Гајић презентовала је рад на тему „Новац – појам, настанак, врсте и функције“. Такође, део свог рада посветила је статистичкој анализи кретања и промене цене горива, као актуелној теми у земљи и свету.

Ученице одељења I-2: Тамара Ивовић и Валентина Конкољ презентовале су свој рад на тему „Народна банка Србије“. Успеле су да кроз свој рад објасне значај, функције и  циљеве Народне банке, као и врсте новца у оптицају у нашој земљи.

Сви ученици који су учествовали у организацији и реализацији недеље новца показали су велико интересовање, посвећеност и ентузијазам.

Заједничким трудом и радом успели смо да кроз различите активности и радионице обележимо недељу новца, што ће постати традиција у Трговачкој школи.

Објављено 15 априла, 2022