
У оквиру обележавања Недеље сећања и заједништва, у петак 08. маја, ученици 3-4 одељења су са одељенским старешином Љубицом Јанковић посетили социјално одговоран кафић Звуци срца. Тамо смо у веома пријатној атмосфери провели заједничко време разговарајући о темама које заокупљују њихову генерацију. Подсетили смо једни друге колико је важно да пронађемо време једни за друге, да квалитетно проведемо заједничке тренутке, да помажемо и бринемо једни о другима, да негујемо своје и туђе лепе емоције и размишљања, као и да стварамо заједничке успомене за нека будућа времена. Констатовали смо да у нашем одељењу постоји веома велико заједништво, повезаност и приврженост једних другима, што чини нашу посебност и снагу, а све то води ка томе да је атмосфера у учионици увек лепа, динамична и пријатна. Убрзо су нам се придружили млади, запослени у кафићу Звуци срца, за које кажу да су са посебним потребама, а ми кажемо само да су посебни и јединствени, огромног срца и још већег осмеха.

Провели су нас кроз свој радни простор који чине три целине – кафић, радионица и продавница, испричали су нам све о начину рада и процесу настанка њихових рукотворина, о организацији свог времена и рада, као и о дружењу са свим људима доброг срца који им долазе у госте. Нисмо одолели њиховим маштаријама, па смо неке понели са собом као успомену на савршено проведено заједничке тренутке. Захваљујемо се свима њима што су нас лепо примили и угостили, што су нам поправили расположење, што су нам вратили веру у осмех, загрљај, доброту и људе. Заједно можемо све! Жел имо им све најбоље до неког новог сусрета!

Извештај написала:
Љубица Јанковић
Објављено мај 12th, 2026